Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Fruit dish 8597075



*

nr 859 7075


FRUIT DISH

+ breadbasket, metal, 1950s, length: 38 + length, 26, height: 26 cm,


+ brödkorg, metall, 1950-tal, längd: 38 + längd, 26, höjd: 26 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 11 2013
at 19:19:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/11 17:34:12 1      450 kr
9/11 21:16:52 2      350 kr
9/11 21:37:15 2      450 kr
9/11 21:37:35 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödkorg fruktfat längd metall
  • 8020 CUTLERY
    55 pieces, Gense, 1950s, 29 gafflar, 14 knivar, 12..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:23
  • 8367 BOOKEND
    2 pcs, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:48
  • 8366 BOOKEND
    one pair, and i mässing, mahogany. Width: 13 cm. H..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:48
  • 8301 Bordsram
    around year 1900, painted, 30x18,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:55
  • 8140 FIRE SET
    forging, contemporary production. Height: 70 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:51




Ladda ner broschyr