ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 4297057
nr 429 7057
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Blandteknik, tillskriven Stig Lindberg (1916-1982), ca 1931, 21 x 15.5 cm, signerad 'S L' samt a tergo 'Stig Lindberg klass 5 a' . Proveniens: barndomsvännen/skolkamraten Henning Nilsson. Lagning/veckskada. Påskrift av Henning Nilsson på bakstycket - se bild
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
3000
SEK 2900
Monday October 2 2006
at 16:00:00
25/9 13:24:10
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg