SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 6033645
nr 603 3645
Kanna
Nysilver, 1800-tal, höjd. 24
Kondition: småbucklor
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 oktober 2009
kl 18:27:04
30/9 17:03:37
100 kr
4/10 12:59:36
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.