Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12948607



*

nr 1294 8607


WATERCOLOUR

unidentified artist. Riddarhustorget. No signature, 35x42 cm,


Oidentifierad konstnär. Riddarhustorget. Ej signerad, 35x42 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday December 2 2019
at 20:15:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/11 18:48:37 1      Vinnande bud
1/12 21:51:46 2      250 kr
1/12 21:51:46 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad riddarhustorget vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr