SILVER & METAL / Silver / Bowl 6159142
nr 615 9142
BOWL
silver, stämplar mellaneuropa, 1930s, med graverade motiv från världen, diameter: 19 cm, vikt 640 g,
silver, stämplar mellaneuropa, 1930-tal, med graverade motiv från världen, diameter: 19 cm, vikt 640 g
1500
SEK 1700
Monday December 7 2009
at 18:40:28
6/12 19:51:24
7/12 18:29:10
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver