ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11482718
*
nr 1148 2718
Spegel
med konsolbord med stenskiva, spegelns mått: 132x45
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 19:23:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 14:39:37
1
500 kr
4/12 12:49:15
2
1.100 kr
4/12 16:59:57
1
700 kr
4/12 16:59:57
2
800 kr (Budbetjänt)
4/12 17:00:37
1
900 kr
4/12 17:00:37
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/12 17:35:55
1
1.100 kr
4/12 17:35:55
2
1.100 kr (Budbetjänt)
4/12 17:36:16
1
1.200 kr
4/12 19:18:46
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1148 2718
Spegel
med konsolbord med stenskiva, spegelns mått: 132x45
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 14:39:37 | 1 | 500 kr |
| 4/12 12:49:15 | 2 | 1.100 kr |
| 4/12 16:59:57 | 1 | 700 kr |
| 4/12 16:59:57 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 17:00:37 | 1 | 900 kr |
| 4/12 17:00:37 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 17:35:55 | 1 | 1.100 kr |
| 4/12 17:35:55 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 17:36:16 | 1 | 1.200 kr |
| 4/12 19:18:46 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



