LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 5998334
*
nr 599 8334
FLOOR LAMP
ceramics, 1950s, Söholm, Denmark, fotens höjd 70,
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Withdrawn
Auction date:
Monday September 14 2009
at 17:53:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6628 FLOOR LAMP
Aneta. Height: 95 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:41
-
6626 FLOOR LAMP
Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:43
-
6038 FLOOR LAMP
Tre delad foti trä, Holland. Höj / sänkbara stativ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:59
*
FLOOR LAMP
nr 599 8334
FLOOR LAMP
ceramics, 1950s, Söholm, Denmark, fotens höjd 70,
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday September 14 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
6628 FLOOR LAMP
Aneta. Height: 95 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:41 -
6626 FLOOR LAMP
Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:43 -
6038 FLOOR LAMP
Tre delad foti trä, Holland. Höj / sänkbara stativ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:59



