FURNITURE / Sofas / Canapé 7663254

nr 766 3254

Canapé

Victorian style, kretong, length: 155, wear.

Nyrokoko, kretong, längd: 155

Condition: slitage

1500

SEK 2500

Monday July 2 2012
at 17:24:39

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.