KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072153
nr 1407 2153
Hulda Schenson
(1848-1941), Sverige
Kyrkointeriör, 1800-tal. Signerad. Akvarell, motivet: 52x40 cm, yttermått inklusive ram: 60x48 cm
Hulda Schenson, svensk målare född i Uppsala 1848, död i Nynäshamn 1941.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:28:33
2/7 09:07:14
Hulda Schenson
Läs mer om Hulda Schenson