KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13513017

nr 1351 3017

Maria Röhl

(1801-1875)

Oljemålning, Maria Röhl (1801-1875), Sverige. Damporträtt. Signerad a tergo, 1853. Olja på duk, 53x43 cm

Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:46:26

  • Klassiska
  • 28 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Maria Röhl

Läs mer om Maria Röhl