KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658778

nr 1365 8778

Laila Prytz

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Benidorm. Signerad, daterad 1960. Olja på pannå, 38x46 cm

Kondition: missfärgningar

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 december 2020
kl 18:19:50

7/12 18:08:24 1      Vinnande bud

Laila Prytz

Läs mer om Laila Prytz