Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Tobacco pipes 9693171



*

nr 969 3171


TOBACCO PIPES

3 pcs, ceramics, 18th century, length: 21-39,


3 st, keramik, 1700-tal, längd: 21-39


Estimate:

400

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday June 29 2015
at 18:28:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/6 15:06:01 1      200 kr
18/6 14:09:36 2      Vinnande bud
22/6 18:08:48 3      350 kr
22/6 18:08:48 2      400 kr (Robot)
22/6 18:09:10 3      450 kr
22/6 18:09:10 2      500 kr (Robot)
22/6 18:10:32 3      600 kr
22/6 18:10:32 2      (budbetjänt)
25/6 15:56:23 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pipor
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:55
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24
  • 7015 GLAZED TILES
    27 pieces, Holland, 18th century, 13, 5x13, 5 ca, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:07




Ladda ner broschyr