Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12257105



*

nr 1225 7105


Marja Casparsson

(1901-1964), Sverige


Akvareller, 3 st, Ca 25x35


Kondition: oramade

Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 december 2018
kl 20:31:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/12 14:43:53 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Marja Casparsson

Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.

Läs mer om Marja Casparsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr