ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9445203
*
nr 944 5203
Spegel
Rektangulär, 120x37
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 20:34:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 12:12:30
1
100 kr
19/2 12:18:53
2
200 kr
21/2 16:19:57
3
800 kr
21/2 17:09:56
4
600 kr
21/2 17:09:56
3
700 kr (Budbetjänt)
21/2 17:12:15
4
800 kr
21/2 17:12:15
3
800 kr (Budbetjänt)
21/2 17:18:14
4
900 kr
22/2 14:26:51
5
1.000 kr
23/2 20:26:02
6
1.100 kr
23/2 20:29:37
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 944 5203
Spegel
Rektangulär, 120x37
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/2 12:12:30 | 1 | 100 kr |
| 19/2 12:18:53 | 2 | 200 kr |
| 21/2 16:19:57 | 3 | 800 kr |
| 21/2 17:09:56 | 4 | 600 kr |
| 21/2 17:09:56 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 21/2 17:12:15 | 4 | 800 kr |
| 21/2 17:12:15 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 21/2 17:18:14 | 4 | 900 kr |
| 22/2 14:26:51 | 5 | 1.000 kr |
| 23/2 20:26:02 | 6 | 1.100 kr |
| 23/2 20:29:37 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



