KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9412041
nr 941 2041
Tor Norling
(1895-1972), Sverige
Akvarell, Tor Norling (1895-1972), Stilleben, signerad. -51, 44x53
Tor Norling, svensk målare, skulptör och grafiker född i Malmö 1895, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 februari 2015
kl 19:18:33
400 kr
Tor Norling
Läs mer om Tor Norling