ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9963508
*
nr 996 3508
PASTEL
Wahlberg, figures, signed, 39x24,
Wahlberg, figurer, signerad, 39x24
Estimate:
300
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 23 2015
at 20:09:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/11 19:25:16
1
250 kr
23/11 19:57:11
2
150 kr
23/11 19:57:14
1
200 kr (Robot)
23/11 19:57:49
2
250 kr
23/11 19:57:49
1
250 kr (Robot)
23/11 20:00:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller figurer färgkrita pastell vattenfärg wahlberg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20
*
PASTEL
Läs om budbetjänten
nr 996 3508
PASTEL
Wahlberg, figures, signed, 39x24,
Wahlberg, figurer, signerad, 39x24
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday November 23 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 21/11 19:25:16 | 1 | 250 kr |
| 23/11 19:57:11 | 2 | 150 kr |
| 23/11 19:57:14 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 23/11 19:57:49 | 2 | 250 kr |
| 23/11 19:57:49 | 1 | 250 kr (Robot) |
| 23/11 20:00:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller figurer färgkrita pastell vattenfärg wahlberg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20



