KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15705035

nr 1570 5035

Sven Olof Rosén

(1908-1982), Sverige

Oljemålning, "Le Concierge" ("Portvakten"). Signerad, daterad Paris 37. Olja på duk, 73x54 cm, yttermått inklusive ram: 82x63 cm

Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 19:01:52

16/10 18:14:55 1      Vinnande bud

Sven Olof Rosén

Läs mer om Sven Olof Rosén