KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 15528352
nr 1552 8352
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Färgkrita, Signerad, bladets mått: 12x21 cm, yttermått inklusive ram: 27x37 cm
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juli 2023
kl 19:46:20
14/7 00:54:37
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson