Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 14088337



*

nr 1408 8337


WOOD ENGRAVING

5 pcs, Japan, 20th century. Subject: 22x34cm, outer dimensions including frame: 36x47cm,


5 st, Japan, 1900-tal. Motivet: 22x34cm, yttermått inklusive ram: 36x47cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday July 19 2021
at 20:10:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/7 16:04:47 1      150 kr
12/7 19:11:09 2      Vinnande bud
19/7 18:59:38 3      350 kr
19/7 18:59:38 2      400 kr (Robot)
19/7 18:59:44 3      450 kr
19/7 18:59:44 2      500 kr (Robot)
19/7 18:59:50 3      600 kr
19/7 18:59:50 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr