ART / Lithographs / Mapp med litografier 14688152
*
nr 1468 8152
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Tuesday May 24 2022
at 19:50:56
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/5 13:01:00
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
nr 1468 8152
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Tuesday May 24 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 18/5 13:01:00 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51



