Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9693582



*

nr 969 3582


Ester Henning

(1887-1985), Sverige


5 pcs, Ester Henning (1887-1985), stämpelsignerade, 22x27-33x41 cm, lösa blad i passe partouter, stains.


MIXED MEDIA, 5 st, Ester Henning (1887-1985), stämpelsignerade, 22x27-33x41 cm


Condition: lösa blad i passe partouter, fläckar

Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday June 29 2015
at 18:46:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/6 09:09:56 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ester Henning

Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.

Read more about Ester Henning
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning stämpelsignerade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr