ART / Watercolor paintings & Drawings / Pasteller 5351174
*
nr 535 1174
Pasteller
Lenght: ()
1-par, 1800-tal, fröknarna Heideman, 30x25
Estimate:
300
Sold:
SEK 1900
Auction date:
Monday August 11 2008
at 16:08:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/8 20:30:59
1
400 kr
6/8 21:21:01
2
1.000 kr
7/8 08:28:21
3
1.000 kr
7/8 08:29:34
3
1.200 kr
7/8 14:13:47
2
1.600 kr
8/8 09:05:36
3
1.600 kr
11/8 07:49:23
3
1.800 kr
11/8 12:42:49
2
1.800 kr
11/8 12:43:05
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fröknarna heideman pasteller vattenfärg
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:40
*
Pasteller
nr 535 1174
Pasteller
Lenght: ()
1-par, 1800-tal, fröknarna Heideman, 30x25
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1900 |
| Auction date: |
Monday August 11 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/8 20:30:59 | 1 | 400 kr |
| 6/8 21:21:01 | 2 | 1.000 kr |
| 7/8 08:28:21 | 3 | 1.000 kr |
| 7/8 08:29:34 | 3 | 1.200 kr |
| 7/8 14:13:47 | 2 | 1.600 kr |
| 8/8 09:05:36 | 3 | 1.600 kr |
| 11/8 07:49:23 | 3 | 1.800 kr |
| 11/8 12:42:49 | 2 | 1.800 kr |
| 11/8 12:43:05 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fröknarna heideman pasteller vattenfärg
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:40



