SILVER & METAL / Silver / Dish on foot 14965076
nr 1496 5076
DISH ON FOOT
late 19th century, nickel silver, diameter: 26, height: 27 cm,
Sent 1800-tal, Nysilver, diameter: 26, höjd: 27 cm
SEK 300
Monday October 17 2022
at 18:56:19
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.