SILVER & METAL / Silver / Cutlery 7551059
nr 755 1059
CUTLERY
silver, France, 19th century, Kontrollstämplade Holland, gafflar 6 st + skedar 6 st, ca 700 gr,
Silver, Frankrike, 1800-tal, Kontrollstämplade Holland, gafflar 6 st + skedar 6 st, ca 700 gr
2000
SEK 3200
Monday April 23 2012
at 17:00:57
2.100 kr
2.000 kr
3.100 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver