MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Miscellaneous 11424409
*
nr 1142 4409
MISCELLANEOUS
3 pcs, China, including Stämpel & spegel,
3 delar, Kina, bland annat Stämpel & spegel
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday November 6 2017
at 18:35:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/11 23:37:50
1
100 kr
6/11 06:16:10
2
Vinnande bud
6/11 06:16:30
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt kuriosa
-
7104 PEASANT
3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:41
-
7123 Ask
+ sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:33
-
7022 BOOKEND
one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
-
7047 TABLE MATS
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:10
*
MISCELLANEOUS
nr 1142 4409
MISCELLANEOUS
3 pcs, China, including Stämpel & spegel,
3 delar, Kina, bland annat Stämpel & spegel
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday November 6 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 4/11 23:37:50 | 1 | 100 kr |
| 6/11 06:16:10 | 2 | Vinnande bud |
| 6/11 06:16:30 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt kuriosa
-
7104 PEASANT
3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:41 -
7123 Ask
+ sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:33 -
7022 BOOKEND
one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09 -
7047 TABLE MATS
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:10



