ART / Etchings etc / Etching 15539385
nr 1553 9385
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Carl Larsson (1853-1919), Sweden, efter. "Pojke med svärd". Unsigned, numbered 253/360. Ur mapp tryckt 1983 från originalplåtar, Hjert&Hjert. Image dimensions: 27x23 cm, bladmått: 52x39 cm, outer dimensions including frame: 61x46 cm,
ETCHING, Carl Larsson (1853-1919), Sverige, efter. "Pojke med svärd". Osignerad, numrerad 253/360. Ur mapp tryckt 1983 från originalplåtar, Hjert&Hjert. Bildmått: 27x23 cm, bladmått: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
1000
SEK 700
Monday July 31 2023
at 19:17:41
31/7 12:43:07
Carl Larsson
Read more about Carl Larsson