KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13385361
nr 1338 5361
Richard Ingelsson
(f. 1901), Sverige
Blandteknik, Kvinna. Signerad, daterad -68. Motivet: 40x27 cm
Richard Ingelsson, svensk bildkonstnär född i Fleninge, Skåne 1901.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:03:40
23/7 12:09:34
500 kr
27/7 08:55:49
Richard Ingelsson
Läs mer om Richard Ingelsson