SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Charger 9018592
nr 901 8592
CHARGER
tin, 19th century, diameter: 36, wear, damages.
Tenn, 1800-tal, diameter: 36
Condition: slitage, skador
300
SEK 350
Monday June 30 2014
at 19:13:06
300 kr
150 kr
300 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn