ART / Etchings etc / Colour etchings 13272491
nr 1327 2491
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Elementära former'. Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade HC VI/XV. Sheet: 52x60 cm, oramade lösa blad,
COLOUR ETCHINGS (F), "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VI/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
1000
SEK 700
Monday May 18 2020
at 18:36:44
14/5 14:03:27
18/5 18:32:38
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander