Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / SkovÃ¥rdslÃ¥da 17275082



*

nr 1727 5082


Skovårdslåda

6 pieces, nickel silver. Length: 6-22cm. Width: 1, 5-6cm, height: 2-4cm,


6 delar, Nysilver. Proveniens Pontus Lagerberg, Längd: 6-22cm. Djup: 1,5-6cm. Höjd: 2-4cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday September 29 2025
at 19:12:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/9 13:02:53 1      300 kr
18/9 20:47:04 2      150 kr
18/9 20:47:04 1      200 kr (Robot)
18/9 20:47:26 2      250 kr
18/9 20:47:26 1      300 kr (Robot)
18/9 20:47:56 2      350 kr
19/9 08:16:15 3      400 kr
28/9 21:53:53 4      700 kr
29/9 17:26:43 4      Vinnande bud
29/9 19:06:43 5      500 kr
29/9 19:06:43 4      600 kr (Robot)
29/9 19:07:39 5      700 kr
29/9 19:07:39 4      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter skovårdslåda




Ladda ner broschyr