KONST / Litografier / Färglitografi 14198200

nr 1419 8200

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Signerad, numrerad 145/360. Färglitografi. Bladets mått: 45x46cm, yttermått inklusive ram: 65x65cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 20 september 2021
kl 19:05:51

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund