MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ink stand 7832579
nr 783 2579
INK STAND
nickel silver, 1920s, length: 35, wear.
nysilver, 1920-tal, längd: 35
Condition: slitage
SEK 650
Monday October 15 2012
at 18:10:19
500 kr
300 kr
500 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.