Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13767488



*

nr 1376 7488


PASTEL

Carl Brandt, Figur i eka. Signed, 19x53,


Carl Brandt, Figur i eka. Signerad, 19x53 cm, yttermått inklusive ram: 40x75 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday February 1 2021
at 19:05:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/1 02:35:29 1      500 kr
30/1 17:45:05 2      Vinnande bud
1/2 15:39:51 1      700 kr
1/2 15:39:51 2      (budbetjänt)
1/2 19:01:11 2      justering av budtak
1/2 19:01:34 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt figur i eka färgkrita pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr