Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Copper engraving 5831565



*

nr 583 1565


COPPER ENGRAVING

2st, 19th century, Promenade de soir+ promenade de matin, 30x21,


2st, 1800-tal, Promenade de soir+promenade de matin, 30x21


Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday May 18 2009
at 18:45:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 08:05:25 1      300 kr
18/5 14:39:34 2      400 kr
18/5 15:55:12 1      400 kr
18/5 15:59:34 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kopparstick promenade de matin promenade de soir
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr