ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12609066

nr 1260 9066

Arvid Hjortzberg

(1825-1908), Sverige

Arvid Hjortzberg (1825-1908), Sweden. Hus vid bäck. Signed, dated 1899, ca 16x23 cm,

WATERCOLOUR, Hus vid bäck. Signerad, daterad 1899, ca 16x23 cm

Arvid Hjortzberg, Swedish painter and ingenjör born 1825, dead 1908.

Monday June 10 2019
at 18:45:05

  • Artist/Designer

Arvid Hjortzberg

Read more about Arvid Hjortzberg