Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 11233065



*

nr 1123 3065


Staffan Snidare

(f. 1939), Sverige


4 pcs. Staffan Snidare och Conny Berglund, Stockholm, signed, subject: ca. 5x10,


ETCHINGS, 4 st. Staffan Snidare och Conny Berglund, Stockholmsmotiv, signerade, motivet: ca. 5x10


Staffan Snidare, Swedish printmaker and painter born in Stockholm 1939.

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday August 21 2017
at 18:13:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/8 23:57:29 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Aug 21

Stockholm

På Tema Stockholmsmotiv den 21 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...



Read more about Stockholm

  • Artist/Designer

Staffan Snidare

Staffan Snidare, Swedish printmaker and painter born in Stockholm 1939.

Read more about Staffan Snidare
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik motiv från stockholm staffan snidare stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr