KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16039112

nr 1603 9112

Carl Einar Figge Fredriksson

(1887-1951), Sverige

Oljemålning, "Utsikt från Bastugatan". Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 41x31 cm, yttermått inklusive ram: 54x47 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 mars 2024
kl 19:02:21

1/3 08:33:53 1      Vinnande bud

Carl Einar Figge Fredriksson

Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson