ART / Misc. paintings / Miniatyr 2895255
*
nr 289 5255
Miniatyr
Lenght: ()
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
Estimate:
1200
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday December 1 2003
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/12 14:02:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
7008 MINIATURE CHES..
birch wood, 19th century. Length: 33 cm, width: 17..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:52
*
Miniatyr
nr 289 5255
Miniatyr
Lenght: ()
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
| Estimate: | 1200 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1000 |
| Auction date: |
Monday December 1 2003 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 1/12 14:02:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
7008 MINIATURE CHES..
birch wood, 19th century. Length: 33 cm, width: 17..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:52



