KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17166077
nr 1716 6077
Fritiof Strandberg
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, Religiöst motiv. Olja på pannå, 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 36x30 cm
Fritiof Strandberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 augusti 2025
kl 19:43:59
8/8 11:27:06
Fritiof Strandberg
Läs mer om Fritiof Strandberg