ART / Lithographs / Litograph 9343130
*
nr 934 3130
LITOGRAPH
Efter Toulouse-Lautrec, 39/100, subject: 52x41,
Efter Toulouse-Lautrec, 39/100, motivet: 52x41
Estimate:
2000
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:11:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/12 12:19:29
1
300 kr
22/12 18:29:45
2
400 kr
10/1 16:25:35
3
400 kr
10/1 16:25:35
2
400 kr (Robot)
12/1 09:13:12
4
500 kr
12/1 16:40:16
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier toulouse-lautrec
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54
*
LITOGRAPH
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 3130
LITOGRAPH
Efter Toulouse-Lautrec, 39/100, subject: 52x41,
Efter Toulouse-Lautrec, 39/100, motivet: 52x41
| Estimate: | 2000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/12 12:19:29 | 1 | 300 kr |
| 22/12 18:29:45 | 2 | 400 kr |
| 10/1 16:25:35 | 3 | 400 kr |
| 10/1 16:25:35 | 2 | 400 kr (Robot) |
| 12/1 09:13:12 | 4 | 500 kr |
| 12/1 16:40:16 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier toulouse-lautrec
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54



