KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15646084

nr 1564 6084

Marianne Lundblad

(f. 1930), Sverige

Pastell, Signerad, innergårdsdörrar. Bildmått: 17x29 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.

Utrop:

300 kr

måndag 18 september 2023
kl 18:17:31

Marianne Lundblad

Läs mer om Marianne Lundblad