Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 12916431



*

nr 1291 6431


Leena Axelsson

(f. 1944), Sverige


2 pcs, ceramics, Lökar, Leena Axelsson (b. 1944), Sweden. Height: 6-8,


SCULPTURES, 2 st, Keramik, Lökar, Höjd: 6-8 cm


Leena Axelsson, Swedish artist born 1944.

Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday November 25 2019
at 19:38:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/11 15:56:06 1      150 kr
23/11 03:09:02 2      150 kr
23/11 03:09:02 1      150 kr (Robot)
25/11 15:46:23 3      200 kr
25/11 15:49:46 4      300 kr
25/11 16:05:30 3      300 kr
25/11 16:05:30 4      300 kr (Robot)
25/11 16:06:06 3      350 kr
25/11 19:33:20 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Leena Axelsson

Leena Axelsson, Swedish artist born 1944.

Read more about Leena Axelsson
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk leena axelsson lökar skulptur skulpturer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr