ART / Watercolor paintings & Drawings / Akvareller + tusch 4242027
nr 424 2027
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Lenght: ()
Akvareller + tusch, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 3 st, akvarell: 'Nära Fjällfors', signerad, 21x31. Akvarell: 'Namsas', signerad, 1966, 21x27. ' Tusch: 'Tjallas', 23x31
300
SEK 950
Monday August 7 2006
at 16:00:00
Märtha Bolin-Clason
Read more about Märtha Bolin-Clason