SILVER & METAL / Silver / Beaker 8663017
nr 866 3017
BEAKER
silver, C, P Modin, (1788-1819) Sundsvall, 1797, invändigtt förgylld, height: 20 cm,
Silver, C, P Modin, (1788-1819) Sundsvall, 1797, invändigtt förgylld, höjd: 20 cm
5000
SEK 3800
Monday December 16 2013
at 18:59:49
3.200 kr
3.600 kr
- Thema-auction
Dec 16
silver
Read more about silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver