SILVER & METAL / Silver / Coffee set 7132679
nr 713 2679
COFFEE SET
3 pcs. nickel silver, early 20th century,
3 delar. nysilver, tidigt 1900-tal
300
SEK 100
Monday September 5 2011
at 17:14:49
2/9 13:08:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.