ART / Oil paintings / Oil painting 14943014
nr 1494 3014
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sweden. Fiskebåtar till havs. Signerad Th Sandström, dated 1927. Oil on canvas, 77x122 cm, outer dimensions including frame: 94x140 cm,
OIL PAINTING, Fiskebåtar till havs. Signerad Th Sandström, daterad 1927. Olja på duk, 77x122 cm, yttermått inklusive ram: 94x140 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, born 1889, dead 1975, Swedish painter.
2000
SEK 1000
Monday October 3 2022
at 20:16:21
3/10 20:11:22
Johan Ossian-Andersson
Read more about Johan Ossian-Andersson