ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4413610
*
nr 441 3610
Spegel
med ljusarmar och hylla, 1800-tal, höjd: 64
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2006
kl 16:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:24:18
1
300 kr
25/11 12:02:40
2
400 kr
25/11 17:22:14
3
400 kr
25/11 17:22:56
3
450 kr
25/11 21:53:52
4
600 kr
26/11 13:15:44
3
550 kr
26/11 22:55:56
1
1.100 kr
26/11 23:38:41
5
1.100 kr
26/11 23:38:56
5
Vinnande bud
26/11 23:40:01
5
justering av budtak
27/11 01:57:40
3
1.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusarmar och hylla spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 441 3610
Spegel
med ljusarmar och hylla, 1800-tal, höjd: 64
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 21:24:18 | 1 | 300 kr |
| 25/11 12:02:40 | 2 | 400 kr |
| 25/11 17:22:14 | 3 | 400 kr |
| 25/11 17:22:56 | 3 | 450 kr |
| 25/11 21:53:52 | 4 | 600 kr |
| 26/11 13:15:44 | 3 | 550 kr |
| 26/11 22:55:56 | 1 | 1.100 kr |
| 26/11 23:38:41 | 5 | 1.100 kr |
| 26/11 23:38:56 | 5 | Vinnande bud |
| 26/11 23:40:01 | 5 | justering av budtak |
| 27/11 01:57:40 | 3 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusarmar och hylla spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



