KONST / Litografier / Grafiskt blad 16802016
nr 1680 2016
Sven Gedin
(1930-2001), Sverige
Grafiskt blad, "Lilla Essingen". Signerad, numrerad 156/300. Bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
Sven Gedin, svensk bildkonstnär född i Hagalund 1930, död 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 februari 2025
kl 18:59:40
17/2 15:33:31
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm