KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17234242

nr 1723 4242

Åke Lagerborg

(1927-2020), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad 1972, "Genombrytning", metall på träsockel. Höjd: 19 cm

Åke Lagerborg, svensk skulptör född 1927 i Stockholm, död 2020 Örnsköldsvik.

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

måndag 15 september 2025
kl 18:47:11

Åke Lagerborg

Läs mer om Åke Lagerborg