KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735275
nr 1273 5275
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad, Regnpromenad, 1980. Olja på pannå, 16x20 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
måndag 2 september 2019
kl 18:16:17
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred